wtorek, 2 grudnia 2014

Wybór podkładu

Wiele dziewczyn staje przed dylematem, jaki podkład  wybrać.
Może odrobinę teorii :)
Co to są podkłady ?  Podkłady są kosmetykami, których zadaniem jest kolorystyczne i fakturowe wyrównanie powierzchni skóry twarzy oraz stworzenie iluzji idealnej skóry.
Odpowiedni podkład to podstawa dobrze umalowanej twarzy. Nawet idealna cera nie jest pozbawiona skaz i defektów. Aby podkład prezentował się doskonale musi posiadać odpowiedni odcień, kolor i konsystencję.
Szukając odpowiedniego kosmetyku pamiętajmy, że zgodnie z najnowszego trendami najlepszy podkład jest "niewidzialny", czyli taki, w którym nasza skóra wydaje się zdrowa, czysta, idealnie czysta i ... pozbawiona makijażu :)
Nie będę tu  pisała o tonacjach kolorystycznych, konsystencji, składnikach  i rodzajach podkładów :) w tym miejscu mogę jedynie zaprosić na indywidualne lekcje makijażu :)
Wspomnę jeszcze w skrócie w jaki sposób wybieramy podkład. Trzymamy się zasady 3 kroków.
1 krok - znajdujemy odpowiednią konsystencję !
-analizujemy stan naszej skóry (rodzaj, rzeźbę i kondycję skory). I tak inny podkład będzie potrzebny dla cery tłustej, dla młodej dziewczyny, dla cery naczyniowej czy starszej kobiety dojrzałej :)
2 krok - wybieramy odpowiednią tonację temperaturową, ciepłą (z domieszką żółtego) i zimną (z domieszką różowego). Ale przyznam że w większości Polkom bardziej pasują tonacje ciepłe, bo wyobraźmy sobie, że ktoś ma zaróżowioną skórę twarzy w chłodnej tonacji i jeszcze dobierze podkład o różowym zabarwieniu- efekt dubeltowy ! Zapewniam Was że przez wiele lat mojej pracy sprawdziłam to praktycznie !
3 krok wybieramy kolor podkładu. Po wyeliminowaniu nieodpowiednich kosmetyków i wybraniu odcieni w odpowiedniej tonacji temperaturowej, wybieramy odpowiedni odcień (jasność). Oczywiście na kościach żuchwy, na skórze czoła, policzków i szyi - odcienie skóry w tych miejscach delikatnie różnią się miedzy sobą. Wybieramy ten kolor, który wydaje się najbardziej zbliżony do koloru naszej skóry i najlepiej z nią harmonizuje.
Lepiej wybrać odcień odrobinę za jasny niż zbyt ciemny !
Nie ma nic gorszego niż podkład odcinający się u nasady włosów, brody i dający efekt sztucznej opalenizny.

Poniżej przedstawię Wam kilka różnorodnych podkładów, z różnych firm, przedziałów cenowych, zastosowania itp.

Podkłady bardzo popularne i dość tanie, co nie znaczy, że złe :) z firmy PAESE.  firma posiada różnorodne podkłady w dość atrakcyjnych cenach od 29zł do 39zł w zależności od sklepu.
Najbardziej popularne to Long Cover Fluid - podkład kryjący o przedłużonej trwałości.

Posiada kremową konsystencję doskonale ujednolica kolor skóry i ukrywa wszelkie niedoskonałości cery, czyniąc ją świeżą bez konieczności poprawek przez cały dzień. Jak producent zapewnia idealny dla cery normalnej, suchej, wrażliwej lub naczyniowej.
Jak myślicie czy to prawda ? powiem, że tak stosuje ten podkład od przeszło 2 lat, moje uczennice w szkole na nim pracują, aplikuje się doskonale, trzyma na twarzy też i co mi się podoba to ten "patyczek" do wyciągania podkładu, szeroki otwór bez pompki, jesteśmy w stanie wybrać podkład do cna, nic się nie marnuje :)
W PAESE są jeszcze podkłady beztłuszczowe matujące Ideal Matte,  Matte & Cover dla cer mieszanych i tłustych, Regenelift  modelująco- liftingujący dla pań 30+ oraz podkłady z kwasem hialuronowym.


Dla cer typowo problematycznych firma wypuściła specjalistyczny podkład pielęgnująco- matujący. Ma bardzo gęstą konsystencję, jest bezwodny, na pierwszy rzut oka dość nieładną, ale rozprowadzając na twarzy czujemy pudrowe wykończenie i widzimy mocny efekt krycia. Zapewnia idealny balans, matuje strefę T i nawilża pozostałe partie twarzy. Spełnia się w 100 %.
Jedną ze znanych marek jest marka KOBO 
Mi osobiście nie podobają się podkłady z tej firmy, nie dość że mają "dziwną" kolorystykę, są w plastikowych butelkach, bardzo ciężko się "wydostają" z tej małej buteleczki. Używam je jedynie do modelowania twarzy.
Ostatnio Daniel Sobieśniewski na facebooku zachwalał podkłady z Oriflame jako takie rewelacyjne. Skuszona tym kupiłam kilka i co ? i więcej nie kupię :)
Nie lubię podkładów, które bardzo "tępo" się aplikują, a te właśnie takie są, mają rzadką konsystencję, a zdarza się że czasami potrafią "zważyć się" na twarzy tworząc efekt "kluseczków". 
Bardzo fajne podkłady dostępne w gabinetach kosmetycznych posiada hiszpańska firma CLARENA.
Znajdziemy tu podkłady (w zależności od czasu, ale obecnie w cenie 69zł ) kryjące dla cery naczyniowej (bardzo dobre), rozświetlające i ujędrniające, kamuflujące, dla cer wrażliwych i trądzikowych.

Dla osób bardziej wymagających polecam podkłady  z firmy Arabesque o przedłużonej trwałości, posiadający fantastyczną konsystencję, różnorodne przeznaczenie tj, dla różnych rodzajów cery, w dodatku niektóre podkłady posiadają w zestawie odpowiednio kolorystycznie dobrany korektor z dużą ilością pigmentu, który doskonale niweluje wszelkie niedoskonałości. Cena w zależności od rodzaju ok. 100 -120zł.

I na koniec podkłady bardzo popularne, które możecie dostać w każdej drogerii marki Max Factor

Co można o nich powiedzieć bardzo dobre podkłady,  ale kupione tylko i wyłącznie w autoryzowanej drogerii, możemy znaleźć masę podróbek szczególnie na internecie. Ja kiedyś nacięłam się na tanie podróby na stronie "kosmetykizameryki" masakra jakie plamy robił ten podkład. Podkład, który kosztuje w drogerii 60-70 zł nie może być oryginalny sprzedawany po 20 parę złotych, ale trzeba tego doświadczyć na własnej skórze, by stwierdzić "oszczędność pozorna" nie popłaca haha :)
Moja ukochana firma Inglot produkująca fantastyczną kolorówkę, nie grzeszyła jednak dobrymi podkładami. Ale ostatnio wypuściła na rynek super podkład HD Perfect Coverup Foundation  idealnie dopasowuje się do cery, nie jest zbyt wodnisty, szczególnie polecany do sesji zdjęciowych :) Mogę powiedzieć nareszcie super podkład z Inglota :)


A tak już na koniec polecam bardzo fajne podkłady mineralne matujące z firmy PAESE, podkłady składające się w ponad 60% z naturalnej glinki, wydobywanej w basenie Morza Śródziemnego. Podkłady mineralne wpływają na poprawę metabolizmu skóry, dotleniają ją, pomagają usunąć toksyny, zanieczyszczenia. Kosmetyki mineralne ostatnio są bardzo modne, bo zaczynamy myśleć eko :)

Oprócz Paese mineralne podkłady znajdziemy w hiszpańskiej firmie La Rosa

Podkłady mineralne aplikujemy odpowiednio dobranym pędzlem np. typu Kabuki lub dołączonym puszkiem.
Mam nadzieję, że mój wpis będzie choć trochę przydatny w wyborze idealnego podkładu :) 











7 komentarzy:

  1. Bardzo przydatny wpis. Zwięźle i na temat. Niestety bardzo często dobór odpowiedniego podkładu to istny koszmar, szczególnie dla cery z problemami :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten podkład z Inglota jest fenomenalny! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. A podkłady z revlonu ? Uważam , że też są warte uwagi :) .Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak najbardziej podkłady z Revlonu są godne uwagi, oczywiście kupione oryginalne, mają fajną konsystencję, tylko trochę utrudnione jest wydobywanie ich ze szklanej buteleczki bo czasami za dużo popłynie :) opisałam tu przede wszystkim te podkłady na których w danej chwili pracuję :) pozdrawiam

      Usuń
  4. 59 years old Help Desk Operator Thomasina Kleinfeld, hailing from Courtenay enjoys watching movies like Blue Smoke and Cycling. Took a trip to Ironbridge Gorge and drives a Ferrari 857 Sport. powiedzial

    OdpowiedzUsuń